YENİ NESİL TİCARET

tarafından
210
YENİ NESİL TİCARET
Spread the love

Yeni nesil ticaret modeli deyince, sihirli bir değnekle birden bire zengin olacağımız bir model anlaşılmamalı. Bu ticaret modeline dünyada network marketing ticareti ismi de veriliyor. Klasik ticaret modeli gibi çok çalışmak ve tüketici ağınızı oluşturmanız gerekiyor. Bu ticaret modelinin yeni nesil olmasının en önemli özelliği, bir kişinin %100 enerjisi ile çalışması yerine, 100 kişinin %1 enerjisi ile oluşan bir kazanç sistemi olmasından ötürü yeni nesil ticaret ismini veriyoruz.

Bu ticaret modelinde de, bir ürün veya ürün grubu vardır. Bu ürünlerin bu ticaret modeli ile son kullanıcıya ulaştırılması için oluşturulan dağıtım kanalının oluşması elbetteki zaman alacak ve sizin çalışmanıza gayretinize bağlı olacaktır. Bu dağıtım kanalının oluşturulması için de birçok teknik vardır elbette.

İşte bu yeni ticaret modelindeki ürünlerinizi son kullanıcıya ulaştırmak için bir kazanç planı dahilinde, üreticiden alınıp son kullanıcıya direk olarak dağıtım işindeki en büyük etken sizin ve ekibinizin sabırla çalışmasına bağlıdır. Ürünlerinizi son kullanıcıya ulaştırmak için zaman zaman promosyon, zaman zaman kullanıcının bu ürünü alması için ihtiyaç oluşturulması, tanıtılması zaman alan en büyük etkendir.

Sermayesiz, ticaret adı verilen bu yeni nesil ticaret modeli ile kazanç elde etmeniz için, öncelikle ürünleri sizin kullanıp, sonuçları üzerinde tavsiyede bulunduğunuz kişilere ürün hakkında güven vermelisiniz. Çünkü son kullanıcı tv lerde reklamı olmayan, böyle bir ürünü durup dururken neden kullansın? Sizin tavsiyeniz üzerine bu ürünü kullanma ihtiyacı hissettiği anda ürün talep edip kullanacaktır.

İnsanlar genellikle kendilerine birşeyin satılmasından hoşlanmazlar. Fakat alışveriş yapmaktan zevk alırlar. Bu yüzden tüketici psikolojisi hakkında da bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Sizin de kişilere ürün tavsiye edebilmeniz için o ürünü kullanıp size fayda sağlayan bir sonuç almanız gerekmektedir ki ürün tavsiye edebilesiniz.