NETWORK MARKETİNG SAADET ZİNCİRİMİDİR?

tarafından
628
NETWORK MARKETİNG SAADET ZİNCİRİMİDİR?
Spread the love

Network marketing bir ticaret modelidir.

Saadet zincirinden farkı nedir?

Network marketing ticaret modeli size yanlış anlatılmadan dolayı hep saadet zinciri gibi algılanmaktadır. Bu ticaret modelinin basit oluşu yanlış algıya sebep olmakta ve kolay kazanç elde edilecekmiş algısı oluşmaktadır. Klasik ticaret modelinde olduğu işci gibi çalışmak gerekmektedir. Disiplini ve kendine göre kuralları vardır.

Bu iş modelinde de emek, zaman, harcamadan, para harcamadan kazanç elde etmek mümkün değildir. Üretici firmanın, ürettiği ürünleri son tüketiciye ulaştırmak için kendinize ait oluşturduğunuz bir dağıtım kanalıdır bu iş modeli. Yoksa seni biri kaydediyor, sende başkasını kaydediyorsun, işte bu kayıtlardan oluşan prim gelirlerinden kazanç elde ediyorsun algısı insanlarda bu iş modelinin de bir saadet zinciri olduğu kanaatine neden olmaktadır.

Bir esnaf, gibi sabırlı olmak gerekiyor, bir iş adamı gibi basiretli olmak gerekiyor. Sizi bu şirketle tanıştıran ve size bu şirketten bayilik almaya vesile olan kişiler bu işte başarılı olmanız için, gerekli eğitim ve rehberlik hizmetini ve vermesi gerekmektedir. Hadi sizi şirketle tanıştırdım, şirket size bir web sayfası tahsis etti bundan sonrası sana ait hadi bana eyvallah deyip sizi ortada bırakıyorsa bu iş yürümeyecektir elbette. İşinizi büyütmeyecek ve siz de bu iş dolandırıcılık düşüncesine kapılıp vazgeçeceksiniz.

Network marketing işi kısa yoldan çok çabuk zengin olma işi değildir. Bu sektörde yapılan ve düşünülen en büyük yanlış budur. Çok güzel ata sözlerimiz var, bu iş için uyarlarsak sabrın sonu selamettir. Sabredelim. Bir esnaf gibi sabırla işimizi büyütmek için gerekli olan, eğitimlere katılalım, kamplara katılalım. Bu iş aslında çok HAYIR cevabı alacağınız ve de çok insanın hayatına dokunacağınız hayırlı bir iştir.

Asla vazgeçmeden sabırla işinizi büyütmemiz için bir üniversite öğrencisinin kabulü gibi bazı şeyleri kabul etmemiz gerekir. Bu öğrenci 4 yıl boyunca, bir gelir elde etmeden sabırla çalışmayı kabul etmiştir. Ailesi 4 yıl boyunca ona maddi destekte olmayı kabul etmiştir. 4 Yılın sonunda mezun olduktan sonra kazanıp kazanmayacağı da belli olmayan bir sınava (KPSS) gireceğini ve bu sınavı kazandıktan sonra atanamayan öğretmen olmayı da kabul etmiştir, tüm bu kabullerinin sonunda şayet atanırsa ayda 4000 lira bir maaş almayı da kabul etmiştir. Bizde network marketing işimizde bu öğrenci gibi bazı şeyleri peşinen kabul edip, bu öğrenci gibi çalışıp sonunda ayda 4000 lira mı kazanırız? Yoksa daha fazla mı? Bir düşünün ve ona göre bu iş modeli dolandırıcılıkmıdır? Yoksa servet sahibi olacağın bir iş modelimidir?