TÜKETİM AĞINIZI NASIL BÜYÜTÜRSÜNÜZ?

tarafından
96
TÜKETİM AĞINIZI NASIL BÜYÜTÜRSÜNÜZ?
Spread the love

Bu endüstride bayilerin rolü işin temelini oluşturmaktadır. Bu sektöre insanlar ek gelir elde etmek amacıyla başlar ve kendilerine anlatılan süslü sözlerle bir hayale kapılıp fırsatı değerlendirmek isterler. Bu süreçte temelinizin sağlam olması sektörü ve iş modelinin mantığının bilinmesi gerekmektedir.

Bu sektörde iş kurmaya çalışan insanların çoğunluğu daha evvel ticaret yapmamış veya ticaretin ne olduğunu anlayamamış insanlardan oluşur. İnsanlar bir şeye neden para verir ve satın alırlar? O şeye olan ihtiyacı ve yaşamını güzelleştireceğine olan inancı onun harcama yapmasına neden olur. Bu işin devamı o kişinin sizin sunduğunuz, ürün, hizmet, servis‘in onun hayatını ne kadar iyileştirebileceğine bağlıdır. Ticaretin sonunda insanların hayatlarında ne kadar iyileştirme yaptığı sonucunda verdiği karar vardır ve bu kararı kendisi vermiştir. Bu ticarete neden başladınız? Çünkü konu, ürün, servis, hizmet her neyse birilerinin ve kendi hayatını iyileştireceğine inandığınızdandır.

Bu ticarete başladınız fakat ürünü, hizmeti veya servisi insanlara kim anlatacak? İnsanlarla bu iletişimi kim kuracak? Tabi ki ticaretin sahibi olarak siz kuracaksınız. İşte şimdi asıl sorun burda başlıyor. Bir heyecanla işe katıldınız, iş artık sizin işinizi nasıl büyüteceksiniz? İnsanlara yaptığınız ticareti anlatmak için işe nasıl başlayacaksınız?